in

Na co zwrócić uwagę wybierając dywan do mieszkania?

 

Każdy, kto ceni sobie cieple, przytulne i przyjazne wnętrza posiada w swoim mieszkaniu dywan. Każdy model dywanu, chodnika czy wykładziny sprzyja bowiem tworzeniu przyjaznego klimatu.  Różnorodność form oraz bogactwo wzorów i kolorów sprawia, że wybranie odpowiedniego dywanu do mieszkania dla niejednych stanowi ogromny problem. Chcąc, aby pełnił on funkcję estetyczną, a jednocześnie był praktyczny warto wiedzieć, na co zwrócić szczególna uwagę podczas zakupu, np. za pośrednictwem strony www.carpetoutlet.pl.

Gęstość runa

Gęstość runa zależna jest od  ilość włosów, jakie znajdując się na jednym metrze kwadratowym dywanu. W przypadku dywanów ekskluzywnych, tkanych ręcznie z jedwabiu, ilość włosków może sięgać nawet do liczby 2 milionów. Jednak zdecydowana większość produkowanych na świecie modeli posiada od 100 tys. do 500 tys. pęczków na powierzchni jednego metra kwadratowego. Zawsze jednak należy mieć na względzie czy dywan przez nas wybrany jest naturalny czy syntetyczny. Gęstość runa zawsze będzie się różniła z uwagi na grubość włosia.

 

Rodzaj tkania

Z uwagi na panujące powszechnie przekonanie, że ludzka ręka jest zdecydowanie bardziej precyzyjna niż nawet najnowocześniejsza maszyna, to największa popularnością cieszą się dywany tkanie ręczne, oferowane przez Carpet Outlet. Dywany tworzone tą metodą sprawiają, że wiele osób niemal od razu potrafi odróżnić jaki materiał wykorzystano do ich produkcji, czy ich runo jest wystarczająco gęste, a także ile może ważyć taki model. Z kolei osoby z branży potrafią nawet rozpoznać indywidualny styl typowy dla tkaczy z konkretnych regionów świata. Kobierce tkane maszynowo są mniej „ekskluzywne”.

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Umie przyznać się do błędu, umie mówić o miłości – takich facetów kochamy! Brawo Robert!

Umie przyznać się do błędu, umie mówić o miłości – takich facetów kochamy! Brawo Robert!

Julie Engelbrecht opowiada o nowym filmie Władysława Pasikowskiego [WIDEO]

Julie Engelbrecht opowiada o nowym filmie Władysława Pasikowskiego [WIDEO]