in

Jeśli nie wspólnota mieszkaniowa, to co?

 

Wspólnoty mieszkaniowe kojarzone są przede wszystkim z długimi zebraniami, na których podejmowane są ustawy, których często nie rozumiemy. Siłą rzeczy: unikamy zebrań wspólnot. To błąd. Decydując się na kupno mieszkania od dewelopera automatycznie stajemy się członkami takiej wspólnoty. Warto wiedzieć jednak, że zadania wspólnoty można oddelegować do firmy zewnętrznej. Jak to możliwe?

Co warto wiedzieć o biurach nieruchomości mieszkaniowych?

B biura nieruchomości mieszkaniowych są podmiotami, które mogą zastąpić nas jako wspólnotę w obowiązku administrowaniem sprawami budynku. Takie firmy to czasami jedyne rozwiązanie, kiedy wspólnota nie potrafi dogadać się w kwestiach administracyjnych czy też nie ma umiejętności do administrowania. Firmy takie jak Status, pozwalają na lepsze administrowanie budynkiem, ale także na skorzystanie z wiedzy prawniczej czy lepsze negocjowanie umów z podwykonawcami.

Wiele osób obawia się, że poprzez oddanie praca do administrowania budynkiem pozbywają się ich praw. Nie jest to prawdą. Przekazanie obowiązków wspólnoty wykwalifikowanej firmie pozwoli nam spać spokojniej. Jako zlecający mamy także prawo do stałego wglądu w rachunki, podpisywane umowy, etc.

Poznaj zalety korzystania z biur nieruchomości mieszkaniowych

Istotny jest fakt, że osoby zatrudnione w biurach nieruchomości mieszkaniowej posiadają szeroki zakres wiedzy prawnej oraz wiele doświadczenia. Firma tak znacznie skuteczniej negocjować będzie także niższe ceny z dostawcami takich usług jak wywóz śmieci czy odśnieżanie. Warto wiedzieć, że zarządcy i administratorzy posiadają ubezpieczenie OC, które pokryje koszty przypadkowo wyrządzonych szkód.  

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Marina Łuczenko urodziła! Znamy płeć i imię dziecka

Marina Łuczenko urodziła! Znamy płeć i imię dziecka

Amerykanie typują Oscara dla Joanny Kulig! [ZDJĘCIA]

Amerykanie typują Oscara dla Joanny Kulig! [ZDJĘCIA]