in

Jak zagospodarować wąski balkon?

Współczesne budownictwo ma to do siebie, że odbywa się ono szeregowo. Zazwyczaj okna z jednych mieszkań wychodzą praktycznie naprzeciwko okien sąsiadów. Podobnie jest z balkonami, które dodatkowo najczęściej są długie i dosyć wąskie. Takie aranżacje stawiają przed nami nie lada wyzwanie. Jest jednak kilka ciekawych wskazówek.

Na co zwrócić uwagę?

Wąskie balkony mają to do siebie, że ich nierozsądne zagospodarowanie powoduje,  iż zmniejszamy tym sposobem przestrzeń. Wszystko zatem musi być dokładnie przemyślane. Jakie wybrać donice? Jakie rośliny można posadzić, by zbytnio się nie rozrosły? Jak zmieścić na balkonie stolik z krzesełkami, by móc napić się kawy? Aby uniknąć zagracenia już niewielkiej przestrzeni warto pomyśleć o niewielkiej szafce z boku balkonu. Daje nam to możliwość schowania tam niezbędnych rzeczy, jak worka z ziemią, łopatki i małych grabi, szczotki do zamiatania czy sekatora. Pozwoli to utrzymać należyty porządek.

 

Co się sprawdza?

Na balkonie warto jest położyć drewnianą podłogę. Zdecydowanie przyjemniej jest postawić bosą stopę na drewnie, aniżeli na zimnej płytce. Ale to nie wszystko. Drewno stanowi również izolację dla donic. Ponadto ułożenie desek w poprzek pozwoli nam optycznie poszerzyć nasz balkon. Jeśli chodzi o meble najważniejsze, by nie zajmowały zbyt dużo miejsca i nie przytłaczały przestrzeni. Potrzebny jest kompromis pomiędzy wygodą a funkcjonalnością. Dobrym pomysłem są modele, które nie używane można złożyć. Jeśli chodzi o ozdobne donice, to muszą one być wąskie, np. od Gardenowo, by nie zajmowały zbyt wiele miejsca. Stawiamy je w pewnych odstępach, by nie tworzyć jednej, długiej ściany. Ponadto warto też zamontować donice wiszące na balustradzie balkonu.

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Jak zrobić paznokcie żelowe?

Powrót Kasi i Iwony, dramatyczny poród Cariny i lawina w nowych odcinkach! Zobacz zwiastun!

Powrót Kasi i Iwony, dramatyczny poród Cariny i lawina w nowych odcinkach! Zobacz zwiastun!