in

Dywan w kuchni

 

Jeszcze jakiś czas temu, a mianowicie za czasów PRL-u dywan do kuchni był rzeczą zwyczajną i nikogo nie zaskakiwał taki widok. Był on bowiem wyznacznikiem zamożności, ale też kamuflażem mało estetycznego wyglądu linoleum. W późniejszym okresie nastały jednak czasy, w których dywan do kuchni stał się niepotrzebny, a wręcz zaczął przeszkadzać. Wystarczała podłoga ułożona z ładnych płytek i ewentualnie niewielki ozdobny dywanik. Teraz natomiast zauważa się powracający trend dywanów w kuchni.

Jaki wybrać dywan do kuchni?

Niezaprzeczalnie kuchnia to miejsce, w którym podłoga często się brudzi. Spadają okruszki jedzenia, czasem coś się wyleje. Dywan do kuchni powinien zatem być wykonany z materiału, który łatwo będzie nam wyczyścić. Ma to swoje uzasadnienie nie tylko w aspekcie estetyki, ale również w kwestii utrzymania higieny. Zaleca się zatem syntetyczny dywan do kuchni o krótkim runie. Istotne jest również, aby nie był on zbyt duży. W zupełności wystarczy niewielkich rozmiarów dywanik, który łatwo będzie przesunąć bądź przenieść do czyszczenia. Co istotne, dywan do kuchni nie może być śliski. W tym celu warto zastosować podkładki antypoślizgowe lub kupić model gumowy czy jutowy

 

Jak powinien wyglądać dywan do kuchni?

To jaki kształt wybierzemy nie ma tu większego znaczenia. Sprawdzi się zarówno kwadrat, prostokąt, koło czy owal. Większą uwagę natomiast powinno się zwrócić przy kupnie, np. w sklepie Carpet For You na kolorystykę. Dywan do kuchni nie powinien być bowiem zbyt jasny, gdyż szybko będzie na nim widać wszystkie zabrudzenia. Biel, szarość, beż czy jasne pastelowe barwy nie zdadzą tu egzaminu. Dobrze tez postawić na dywan wzorzysty lub wielokolorowy, który z łatwością ukryje mankamenty. Odpowiednio dobrany z pewnością sprawi, że kuchnia będzie przytulniejsza i bardziej przyjazna.

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Aneta Zając ma nowego chłopaka? Zobacz, z kim jest ostatnio widywana!

Aneta Zając ma nowego chłopaka? Zobacz, z kim jest ostatnio widywana!

Jessica idzie na randkę! Tajemniczy Szymon jest jej nową miłością?

Jessica idzie na randkę! Tajemniczy Szymon jest jej nową miłością?