in

Cechy dobrej kawy

Dla każdego z nas dobra kawa oznacza coś innego. Dla jednych będzie to przede wszystkim napój pobudzający nas do działania, dodający energii, dla innych napój o wyjątkowych walorach smakowych, bez których nie wyobrażamy sobie dnia. Jak rozpoznać dobrą kawę? Czym powinna się charakteryzować?

Kawa w ziarnach

Coraz więcej z nas kupuje kawę w ziarnach – samodzielnie chcemy ją mielić i przygotowywać w domach tak, jak lubimy. Kupując opakowanie ziarnistej kawy przede wszystkim zwracajmy uwagę na to, że powinna być ona pakowana próżniowo i posiadać niewielki wentyl do odprowadzania wilgoci z wnętrza. Kawa wyjęta z takiego pojemnika będzie świeża, aromatyczna. Na ściankach torebki wyczujemy śliskie olejki. Kawa powinna posiadać połysk. Jeśli jest sucha i matowa może to oznaczać, że była zbyt długo przechowywana i straciła wiele ze swoich wartości smakowych.

Kawa przygotowana w ekspresie ciśnieniowym

Kawa, którą otrzymujemy w kawiarniach powinna odznaczać się szeregiem cech, które będą świadczyć o jej wysokiej jakości. Dobrze zmielona i ubita kawa leje się równomiernie z ekspresu delikatnym strumieniem. W filiżance espresso widoczna jest biała pianka pokrywająca płyn oraz znacznie ciemniejsza obwódka na jej brzegach. Kawa jest gęsta oraz aromatyczna, jej posmak długo czuć na języku.

Sprawdź ofertę sklepu https://www.cafesilesia.pl i zapoznaj się z różnymi gatunkami kaw i akcesoriów do parzenia kawy

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

„Małżeństwo jest kiedy są dzieci”. …

„Małżeństwo jest kiedy są dzieci”. …

Jak zrobić paznokcie żelowe?